Misyonumuz

Bney Baruh Kabala Eğitim Merkezi'nin misyonu, İnternet üzerinden dünyanın her bir yanındaki insanlara otantik Kabala konusunda yüksek kaliteli eğitim olanakları sağlamaktır.

Eğitim Merkezi, bu misyonu yerine getirmek için:


•Öğrencilerin Kabala'nın içeriğini daha iyi anlayabilmeleri için canlı ve interaktif dersler, malzeme ve destek sunar.

•Binlerce yıldır öğretmenden öğrenciye aktarılarak günümüze kadar gelen ve manevi gelişime yarayan Kabalistik metodolojiyi öğrencilere aktarır.

•Öğrencileri daha ileri seviyedeki Kabala eğitimine hazırlar.

 

•Multimedya ortamında bağımsız bir eğitim kursu sunar ve bu kurs sayesinde öğrencinin Kabala'nın temel kavramlarını öğrenmesini sağlar.

 

Eğitim Merkezi

Dünya çapında İngilizce konuşan öğrencilerin otantik Kabala ilmini öğrenmek istemeleri yönündeki yoğun talepleri üzerine, Bney Baruh, uzaktan öğrenim ve İnternet TV alanlarındaki bilgi birikimini kullanarak, 2006 yılında Bney Baruh Eğitim Merkezini kurmuştur. Eğitim Merkezi, ilk kurulduğu yılda takriben 3.000 öğrenciye Kabala ilmine geniş kapsamlı bir giriş yapmıştır. Yayınlanan her bir derste ekranda gördüğünüz eğitmenle beraber destek veren ve gönüllü olarak çalışan büyük bir ekip bulunuyor. Bu ekip; kamera operatörleri, ses operatörleri, simültane çeviri için tercümanlar, teknik moderatörler, teknik destek personeli, prodüksiyon yöneticileri ve birçok başka görevde rol alan kişilerden oluşuyor.


Otantik Kabala ilmini herkese erişilebilir hale getirme misyonunu gerçekleştirmek için kurulduğu günden bu yana Bney Baruh ücretsiz olarak birçok hizmeti verir hale gelmiştir:


- Dünya çapında 30.000'den fazla öğrenciye üç düzeyde Eğitim Merkezi hizmetleri.

- Tel Aviv, New York, Toronto, St. Louis ve San Francisco ve Moskova'da bulunan, ileri teknoloji ile donatılmış yayın merkezleri.

- Kabala ve çalıştığınız malzeme hakkındaki sorularınızın cevaplandırıldığı bir soru-cevap forumu.

- Bney Baruh web sitelerine erişim konusunda öğrencilere yardımcı olan teknik destek ekipleri.

- Eğitim Merkezi'nin sunduğu hizmetleri sürekli geliştirmek için çaba gösteren özel bir ekip.

- Böylesine bir büyük ve karmaşık bir organizasyonun ihtiyaçlarını gönüllü olarak karşılamak için çalışan ve sürekli büyüyen bir nitelikli yöneticiler ekibi.