ÖNEMLİ DUYURU

TAŞINDIK!

Bu sitede işlemlerinize devam etmeden önce lütfen aşağıdaki açıklamayı dikkatlice okuyunuz.

Şu anda ziyaret etmekte olduğunuz web sitesini uzun yıllardır kullanmaktayız; ancak teknik altyapı eski olduğundan dolayı birçok zorluk yaşanıyordu. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni web sitemiz ise nihayet https://kabacademy.eu/tr/ adresinde hizmet vermeye hazır.

Mevcut kursiyerler:
Eğer bu siteye kayıtlı iseniz yeni sitede yeniden kaydolmanız gerekmiyor. Yeni siteye eski kullanıcı adınız ve size sistem tarafından verilecek yeni bir şifre ile giriş yapabileceksiniz. Yeni şifreniz, duyuru maili içerisinde 11 Eylül 2017 Pazar sabahı saat 00.00 ile 01.00 arasında size e-posta ile iletilmiştir.

Yeni kursiyerler:

Eğer bu siteye kaydınız yok ise lütfen yeni sitemizdeki https://kabacademy.eu/tr/signup/ adresine gidip orada kaydolunuz.

Canlı dersler:

Canlı dersler geçici bir süreliğine bu site üzerinden de verilecek; ancak bundan böyle dersleri https://kabacademy.eu/tr/student-area/classroom/ adresi üzerinden izlemenizi önemle rica ediyoruz.

Sorular:

Sorularınız olması durumunda lütfen bize yazın: em@kabala.info.tr

 

  

 Burada ne bulacaksınız?

Bney Baruh, kendisini otantik Kabala  üzerine İnternet'teki en geniş kapsamlı eğitimi size vermeye adamıştır. İnternet ortamında bulunan sınıflar ve dünyanın en geniş kapsamlı Kabalistik metinler kütüphanesi gibi hizmetler sunan Bney Baruh'un tüm çabası, sorularınıza cevaplar bulabileceğiniz ve içinde yaşadığımız dünyayı daha iyi anlayabilmenizi sağlayacak olan bir ortam yaratabilme üzerine yoğunlaşmaktadır.


Bney Baruh hakkında daha fazla bilgi edinin

Bney Baruh Kabala Eğitim Merkezi, dünyanın dört bir yanındaki öğrencilere İngilizce, İspanyolca, Rusça ve Türkçe olarak uzaktan öğrenim imkanı sunmaktadır. Temel müfredat, 3 sömestrden oluşur ve toplamda 36 hafta sürer. Web arayüzü aracılığıyla canlı dersler sırasında eğitmenlere sorular sorabilirsiniz. Ders saatleri dışında, eğitmen ve ileri seviyedeki öğrenciler tarafından yürütülen bir soru-cevap forumu da kullanımınıza açıktır.


Müfredat hakkında daha fazla bilgi edinin

Bney Baruh, eğitimini tüm zamanların en büyük Kabalistlerinin, ki bunlara Şimon Bar-Yohai (Raşbi), İshak Luria (ARİ), Yehuda Aşlag (Baal HaSulam) da dahildir, yazılarını temel alarak vermektedir.


Otantik Kabala nedir?

Kabala, insanoğlunun kökenlerini, hayatının sebep ve amacını araştıran bilimdir ve beş duyu organımızın sınırlamalarının ötesindeki realitenin algısını edinmenin metodudur. Henüz algımızın ötesinde bulunan unsurlarla ilgilense de, burada ve şimdi uygulanabilecek son derece pratik bir metodolojidir.

Geçtiğimiz binlerce yıl boyunca Kabala hakkında çok şey yazılmıştır, ancak insanlar Kabala'yı farklı yönlere çekerek başka öğretilerle karıştırmışlardır. Sonuç olarak birçok efsane, söylenti, yanlış anlama ve hatalı bilgiler oluşmuştur. Otantik Kabala'da kaynak malzeme olarak yalnızca tanınmış en büyük Kabalistlerin öğretileri kullanılır. Bu sayede, asırlar boyunca öğretmenden öğrenciye aktarılmış olan otantik bilgelik öğrencilere sunulabilmektedir.


Zohar nedir?

Zohar antik çağlardan gelen ve birçok kişi tarafından manevi bilgeliğin esas kaynağı olarak kabul edilen kitaptır. Efsaneler şeklinde yazılmış olması nedeniyle yüzyıllar boyunca gerçek anlamı gizli kalmış olan Zohar (İbranicede "nur" anlamına gelir), insanlığın üst bir algıya ve potansiyele ulaşabilmesine yardımcı olan değerli bir araç teşkil etmektedir.


Kabala Eğitim Merkezi Kursları, Zohar'ın mesajını ve metodunu kavrayabilecek seviyeye gelebilmeniz için gerekli temelleri sağlayarak sizi hazırlar . Bu, kişinin kendi başına yapabileceği bir şey değil olmamakla beraber, yalnızca doğru eğitim ve başkalarıyla bağ içerisinde başarılabilir.