Dr. Michael Laitman

Dr. Michael Laitman kimdir?

 

Michael Laitman

Dr Michael Laitman, Moskova'daki Rus Bilimler Akademisi Felsefe Enstitüsü tarafından Felsefe ve Kabala dalında doktora unvanına laik görülmüş olup St. Petersburg'daki Devlet Politeknik Üniversitesi'nden Tıbbi Sibernetik dalında yüksek lisansa sahiptir. Kabala dalında bulunmuş olduğu büyük katkıları, Rusya Federasyonu'nun Disiplinlerarası Akademik Onay Yüksek Kurulu tarafından kendisine Ontoloji ve Bilgi Kuramı dalında profesör unvanının verilmesine sebep olmuştur.

Bunlara ilave olarak, Dr. Laitman'ın Kabala bilimi üzerine 30 yılı aşkın süredir yapmakta olduğu geniş çaplı araştırmalar, birçok önde gelen bilim adamı ve araştırmacı tarafından kabul görmektedir. Tanınmış bilim adamlarıyla çağdaş bilim ve Kabala ile kuantum fiziği arasındaki bağlantılar üzerine eşsiz araştırmalarda iş birliği yapmıştır.

Otantik Kabala üzerine sürekli olarak ders vermekte olan Michael Laitman, World Wisdom Council (Dünya Bilgelik Konseyi) ve Club of Budapest gibi prestijli uluslararası toplantılara konuşmacı olarak davet edilmiştir. Ayrıca, son iki yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa, Rusya, Orta Amerika, Güney Amerika'da dersler vermiştir.

Dr. Laitman, hayatının çabasını sürekli olan günlük dersler, Ask the Kabbalist  gibi canlı TV programları ve yıl boyunca çeşitli umumi konferans, toplantı ve kongrelerde halkın karşısına çıkarak sürdürmektedir. Kabala bilgeliğini insanlara ulaştırma çabası içerisinde, Michael Laitman, günümüze dek 30'dan fazla kitap, yüzlerce makale ve video/ses şeklinde 10.000 saati aşkın Kabala dersi üretmiştir.

Kabala eğitimine gösterdiği büyük çabalarına, engin bilgisine ve gösterdiği özveriye göstermiş oldukları saygıdan dolayı, Dr. Laitman'ın öğrencileri kendisine "öğretmen" anlamına gelen "Rav" diye unvanı ile hitap etmektedirler.