Bney Baruh

Bney Baruh Nedir?

Bney Baruh, dünya çapında binlerce öğrencisi bulunan bir girişimdir. Kabala öğreniminde her öğrenci şahsi koşulları ve yetenekleri doğrultusunda kendi yolunu çizer ve çalışmalarının yoğunluğunu belirler. Bu grup, son yıllarda, gönüllü eğitim projeleri üzerinde çalışan, özgün Kabala kaynaklarını modern dilleri kullanarak sunan bir girişim haline gelmiştir. Bney Baruh tarafından dünyaya gönderilen mesaj; insanların birliği, ulusların birliği ve insan sevgisi yönündedir.

Kabalistler bu bilgeliği asırlardır günlük dersler ile öğretmişlerdir ve Bney Baruh'un aktivitelerinin merkezinde de Kabalist Dr. Michael Laitman tarafından verilen dersler yatmaktadır. Bu dersler, İsrail'de bulunan Bney Baruh Kabala Eğitim Merkezinde İsrail saati (Türkiye saati ile aynı) ile her sabah saat 03:00-06:00 arasında verilmektedir. Bu dersler aynı anda yedi dile çevrilmektedir: İngilizce, Rusça, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Fransızca ve Türkçe. Yakın bir gelecekte bu dersler Yunanca, Lehçe ve Portekizceye de çevrilecektir. Bney Baruh'un tüm aktivitelerinde olduğu gibi, dünya çapında bulunan binlerce öğrenciye sunulan canlı yayın dersleri tamamen ücretsizdir.


"Bney Baruh" İsminin Anlamı Nedir?

Dr. Michael Laitman, öğretmeni olan Kabalist Baruh Şalom HaLevi Aşlag (Rabaş) vefat ettikten sonra, Bney Baruh'u 1991 yılında kurmuştur. Öğretmeninin anısını yaşatmak için grubuna Bney Baruh (Baruh'un oğulları) ismini vermiştir.


Bney Baruh Nasıl Finanse Ediliyor?

Bney Baruh, Kabala bilgeliğini öğretmek ve paylaşmak amacıyla kurulmuş olan, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bağımsızlığını ve niyetindeki saflığı korumak için, Bney Baruh, herhangi bir hükümet, siyasi ya da dini bir varlık, kuruluş veya şahıs tarafından destek görmemektedir, finanse edilmemektedir ve herhangi bir şekilde ilişkisi bulunmamaktadır. Faaliyetlerimizin tamamı ücretsiz olarak sunulduğundan dolayı, grup aktivitelerinin başlıca finansmanı gönüllü öğrencilerin aşar ödemelerinden gerçekleştirilmektedir. Buna ilaveten yapılan bağışlar ve Dr. Laitman'ın kitap satışlarından elde edilen gelirler, grup aktivitelerinin bir diğer finansal kaynağını oluşturmaktadır.